Vodopád Exo Terra Waterfall malý

Článek: 

Vodopád vyrábí společnost Exo Terra ve třech velikostech, malý, střední a velký. Všechny vodopády věrně imitují skálu. Samotný vodopád je vyroben z netoxické pryskyřice. Vodní okruh je uzavřený a cirkuluje pouze v samotném vodopádu.

Pro čerpání vody je použito čerpadlo ReptiFlo 200 u kterého je možné regulovat průtok vody. Vodopád se dá rozložit na části a tím je zajištěn dobrý přístup a samotná možnost čištění. Hloubka vody ve vodopádu je jen několik málo milimetrů a je pro šneky zcela bezpečný. Čerpadlo je velmi tiché a nepůsobí nijak rušivě. Vodu musíme pravidelně měnit, aby nedocházelo ke kažení vody. Sama pro snížení kažení vody používám vodní kondicionér také od firmy Exo Terra s názvem Biotize. Napomáhá eliminovat organický odpad ve vodě. Obsahuje 4 druhy mikroorganismů, vybíraných dle jejich schopnosti rozkladu bílkovin, tuků, uhlovodanů a uhlovodíku.

Vodopád je hezkým doplňkem našeho terária a přirozeným zdrojem vlhkosti. U středního a velkého vodopádu lze zabudovat vyvíječ mlhy, který není součástí vodopádu. Rozměry vodopádu jsou: malý 17x23x19 cm, střední 21x27x23 cm a velký 29x29x30 cm. Sama mám vodopád ve velikosti malý od založení terária a jsem s ním velice spokojená. U větších druhů je miska na vodu samostatně což ulehčuje samotné čištění. Achatiny si ho oblíbili natolik, že se chodí dokonce i koupat.