Rostliny v teráriu 2

Článek: 

Nebudu vás dlouho napínat a ti čipernější, kteří chodí na facebook už vědí. Ano, je to bromélie. A právě proto, že jsem se s vámi chtěla podělit o praktické zkušenosti, jak kytku přijali Achatiny, proto to zpoždění. Jistě se dal napsat článek o této rostlině s vědomostí, které se dají najít na internetu. Ti, kteří jsou tu se mnou, od začátku ví, že ráda píšu o věcech, které si sama nejprve odzkouším. A stačilo pár dnů, abych věděla, že jsem šnekům opět udělala radost. Zkrátka bromélie byla zase trefou do černého.
   
Většina bromélií pochází z Centrální a Jižní Ameriky. Tyto rostliny obvykle rostou na kmenech stromů, jsou to tak zvané epifyty. Většina druhů pochází z prostředí deštného pralesa, ale pozor! Některé druhy rostou i na suchých a polosuchých místech, na to nesmíme při výběru rostlinky zapomenout. Zkušený květinář nám určitě poradí nebo můžeme zajít na některou z teraristických burz. Zde nám nejen rádi tyto rostliny prodají, ale i přispějí konkrétní radou. Tyto rostliny mají krátké kořeny a vodu zachycují pomocí listů. Samotné květenství je nezvykle dekorativní. Proto můžeme tuto rostlinu do terária umístit na stěnu. Tím si ušetříme místo v již tak posázeném teráriu a přece ho o něco zkrášlíme.
   
I když, bromélie pochází z jiného kontinentu, pro naše účely to vůbec nevadí. Biotop deštného pralesa je příbuzný co se teploty a vlhkosti týče. A jak mi šneci potvrdili, tak bromélie je další zajímavá strava k jejich již tak rozmanitému jídelníčku. Jen doufám, že ji neslupnou celou. A když jo, tak jim pořídím novou a nejen jednu.

Věřím, že tyto moje postřehy budou pro vás inspirací. A těším se na vaše ohlasy, pokud si bromélii pořídíte, jak vám roste.