Popularizace chovu šneka Achatina achatina

Článek: 

Jen chvilku jsem se rozmýšlela, když se objevila nabídka od v Čechách populárního „profláknutého“ periodika, kterým nebyl nikdo menší než Blesk. Každý správný a zapálený chovatel chce šířit slávu svého mazlíčka třeba i na Měsíc. Náklad tohoto periodika je opravdu nezanedbatelný a dokáže oslovit plošně celou naši zemi.

NOT FOUND: snek1.jpg NOT FOUND: nek6.jpg

Nemoha jsem než souhlasit s rozhovorem. V tu dobu jsem netušila, že se z původně popularizačního článku o chovu zajímavých mazlíčků stane událost  na celou dvoustranu těchto novin.  Rozhovor probíhal ve velmi příjemné atmosféře. Profesionální fotograf tohoto periodika pořizoval jeden snímek za druhým a zkušený redaktor ve věku mého otce, mě zasypával hromadou všetečných otázek. Velmi mile mě překvapilo mezinárodní složení reportérského týmu. Stážistka Gwen s Velké Británie s obdivem sledovala práci svých kolegů a s ještě větším zájmem přijímala informace o mém chovu.

NOT FOUND: nek_2.jpg NOT FOUND: nek3.jpg

Tak dost možná, že tato událost může přinést i chovatele z daleké Británie.  Věřím, že se mi chov afrických šneků Achatina achatina podaří v brzké době v naší zemi dostatečně zpopularizovat.
 

NOT FOUND: nek4.jpg NOT FOUND: nek5.jpg