Popularizace chovu šneka Achatina achatina

  • Vydáno: 3 October 2010
  • | Autor: Boobysha
Článek: 

Jen chvilku jsem se rozmýšlela, když se objevila nabídka od v Čechách populárního „profláknutého“ periodika, kterým nebyl nikdo menší než Blesk. Každý správný a zapálený chovatel chce šířit slávu svého mazlíčka třeba i na Měsíc. Náklad tohoto periodika je opravdu nezanedbatelný a dokáže oslovit plošně celou naši zemi.

[inline:snek1.jpg] [inline:nek6.jpg]

Nemoha jsem než souhlasit s rozhovorem. V tu dobu jsem netušila, že se z původně popularizačního článku o chovu zajímavých mazlíčků stane událost  na celou dvoustranu těchto novin.  Rozhovor probíhal ve velmi příjemné atmosféře. Profesionální fotograf tohoto periodika pořizoval jeden snímek za druhým a zkušený redaktor ve věku mého otce, mě zasypával hromadou všetečných otázek. Velmi mile mě překvapilo mezinárodní složení reportérského týmu. Stážistka Gwen s Velké Británie s obdivem sledovala práci svých kolegů a s ještě větším zájmem přijímala informace o mém chovu.

[inline:nek_2.jpg] [inline:nek3.jpg]

Tak dost možná, že tato událost může přinést i chovatele z daleké Británie.  Věřím, že se mi chov afrických šneků Achatina achatina podaří v brzké době v naší zemi dostatečně zpopularizovat.
 

[inline:nek4.jpg] [inline:nek5.jpg]