Nový šnek v terárku - Achatina

Článek: 

ACHATINA FULICA ALBINO BODY

Celou dobu jsem přemýšlela jaký přírůstek si pořídím k mojí achatině achatině. Dlouho jsem vybírala a nakonec jsem si vybrala - Achatina fulica albino body.

Bude to takový krásný kontrast v terárku, achatina s černou nohou a achatina s bílou nohou.
Projela jsem net a narazila jsem na pana Vohnického, kromě inzerátu jsem našla taky hodně kritiky na pana Vohnického, ale nedalo mě to, a přesto jsem si je od něho objednala. Také mi řekl, že jsou to kříženci, ale mě to nevadí.  Setkali jsme se na smluveném místě a dovezl mi dvě achatinky. Šneci byly v naprostém pořádku, ulitky jako ze škatulky. Prostě to bylo tak jak mělo.

 

Doma měli achatinky připravený dočasný box, až mi vyrostou tak budou bydlet v teráriu s velkýma achatinama. Ze začátku byly trochu vyjukaní, ale v průběhu dvou dnů se seznámili s „terárkem“ a začali baštit dobrůtky které jsem si přichystala. Malý tří měsíční achatinky se mají čile k světu. Jedem z nich je trochu takový strašpytlík, ale druhý je nebojsa, vystrkuje tykadla aby se podíval co se to zase u nás doma děje a když zjistí, že na něho čeká nějaká mňamka okamžitě se přijde podívat. Doufám, že až vyrostou budou to  krásní, velcí šneci, kteří budou mít stejně krásná miminka.

 

Do budoucna bych chtěla mít ještě Achatinu reticulatu albino body, ale tento šnek zatím není dostupný v ČR. Achatina Fulica albino body je menší achatinou než ostatní známí druhy, ulitka dorůstá tak do 12 cm, a v dospělosti se můžou chlubit krásně tmavou mahagonovou ulitou s bílou nohou. Bílá noha je celkem vzácným jevem, znamená to, že šnek nemá pigment a proto mají krásně bílou  nohu.I když chovatelé se snaží šlechtit druhy aby albínci byly normální druh.