Jak vyrobit závěsnou bromelii do terária

Článek: 

Každá kytka z čeledi broméliovitých nadělá v teráriu spoustu parády. Někteří chovatelé tyto rostliny již pěstují a ti, kteří váhají, přináším návod jak si udělat takovou závěsnou bromélii. Bromélie, která odkvete tak pomalu uhyne. To je důvod, proč jsem i já musela svoje bromélie přesadit. A vlastně při tom vznikl tento návod. Nemusíme se vlastně ničeho bát, pokud se o naše bromélie budeme dobře starat, tak nás tato práce čeká každým rokem znovu. Všechno špatné je i pro něco dobré. Během kvetení nám bromélie zpravidla odnoží mladé rostlinky, které teď budeme přesazovat. Nemusíme znovu utrácet peníze za novou rostlinu, my si ji vypěstujeme. Tento návod vznikl při přesazování staré bromélie, která udělala odnože, ale samozřejmě můžeme použít i koupenou rostlinu z květinářství.

 
 
Co budeme potřebovat. Základem je kousek tvrdého dřeva, na kterém bude samotná bromélie uchycena. Rozměry uvádím pouze orientační, každý ať si je přizpůsobí vlastním rozměrům květiny a terária (5x15x0,5 cm). Používám švestkové vyschlé dřevo bez kůry.  Trochu vhodného substrátu, já používám přímo pro orchideje. Tento substrát je vhodný i pro bromélie. Dále si připravíme tavnou pistoli, zalamovací nožík, silonový vlasec a pěkné kousky mechu. Místo na kterém budeme tuto dekoraci vyrábět, zakryjeme vhodným krytem (starý PVC ubrus, folie).
 
 
 
 
Na připravené dřevo nejdříve upevníme silonový vlasec a umístíme bromélii zbavenou většiny substrátu, při tomto musíme dát pozor, abychom nepoškodili kořenový bal. Obsypeme trochou připraveného substrátu a obalíme mechem. Pomalu začneme obtáčet silonový vlasec kolem mechu. Tím připevníme rostlinu i mech k podkladovému dřevu. Sílu dotahování vlasce volíme s citem, abychom neublížili kořenům. Mech nemusí být v jednom kuse a je to i vidět na videu.  Nakonec zafixujeme silonový vlasec z rubové strany dřeva tavnou pistolí. Celková doba výroby je cca jedna hodina včetně přípravy a následného úklidu pomůcek. Věřím, že tento návod bude pro vás zajímavou inspirací a také možnou úsporou peněz. Dekorace udělá radost vám i vašim Achatinám. Navíc se můžeme těšit na krásný květ, který bude odměnou za naší starostlivost. 
 
 
 
 

Podrobný videonávod jak si dekoraci vyrobit.

Komentáře

u mě v teráriu je zavěšena za pozadí na drátu.