Snědl ho?

Dobrý den, máme doma skoro skoro rok velkou achatinu, k tomu jsme cca před půl rokem koupili achatinu podstatně měnší. Malý šneček přezimoval cca 2-3 měsíce v ulitě, po nich vylezl a vypadal celkem čile. Je to pár týdnů kdy se zase schoval. Nijak jsem to nezkoumala, mají novou vlhkou podestýlku, cca 10 dní, kdy v ulitě ještě byl. Průvan na ně netáhne. Ale dnes mi dcera ukázala jen prázdnou ulitu toho menšího. Hledala jsem ho v lignocelu, ale nenašla - je možné, aby ho velká achatina zbaštila? :o( Předem moc děkuji.

Zdravím,Šneci by neměli zimovat, může i zemřít.není třeba hluboko v ulitě že není vidět?Achatiny se navzájem nejedí.Je lepší koupit stejně velkého šneka a i stejný druh.

jak už bylo řečeno šneci se navzájem nejedí. Příčina zmizení může být buď nemoc. Nebo prostě nevhodné podmínky, které mládě (menší šnek) nedokázal přijmout. Nepíšete hodnoty které máte v teráriu, Teplotu a vlhkost. Předpokládám, že neměříte. Což není dobrý. Protože potom se těžko chovu daří a když nastane problém, tak nevíme proč. Pokud vám šnek zalez do ulity a ulitu zalepil, tak nejspíš mu nevyhovovali podmínky v teráriu, dělají když jim je zima nebo nemají dost vlhka. Vlhkost co je doma jim nestačí, potřebuji aspoň 80%, jsou z Afriky (i když odchov v ČR) kde je vlhko a teplo. Žijí v deštným pralese. Občas mláďata zahynou.