Pomoct určit druh šneka a jak používat Vápenec - dolomit?

dobrý den, můžete mi prosím někdo poradit jak používat dolomit? Když koupím místo sépiové kosti Vápenec-dolomit, tak ho můžu šnekům dát do mističky a nebo ho mám zamíchat do legnocelu a kolik? A jak často jim ho tam mám přimíchávat? A poradíte mi kde se to koupí? A ještě bych chtěla poprosit zda byste mi mohli říci co to máme přesně za šnečky? Paní od které jsme si je brali tak přesně nevěděla. Předem moc děkuji.

Ahoj, myslím, že je to Immaculata. Já jim dávám sépijovku a vápenec míchám s lignocelem.Do boxu mají 1,5 lignocelu /standartní kostky ze zverimexu) a do toho jim dávám tak 3 hrstě vápence. Koupila jsem si ho v zahradnických potřebách(normálně v Obi, Hornbachu,...).

Dobrý den, já dávám zatím jen sepiovku. Kdosi kdesi psal, že jeho šnekům nechutné sepiovka když zvlhne. Tak ji každý den střídám a vlhkou nechám do druhého dne vyschnout. Baští ji bez problému. Taky jsem četl názory že dolomit je pro šneky těžko stravitelný. Namohu to ale posoudit. Logičtější je podle mě použít krmný vápenec (snad k dostání v potřebách pro hospodářská zvíata). Prý nejlepší ho dát do mističky, pokropit aby udělal nahoře krustu a je to. Nevýhoda je že šneci bývají od vápence často umazaní ale stačí je opláchnout.

Ahoj, vápenec pro šneky se dá objednat na robimaus.cz a mají buď hrubý nebo jemně mletý. Ten hrubý se dá přimíchat do lignocelu, ale šneci ho nejedí, je to spíš kvůli správnému PH podestýlky. Zato mletý vápenec je pro achatiny dobrým zdrojem vápníku. Můžeš ho nasypat do mističky a pokropit, ale lepší je podle mě jim tím posypávat krmení nebo smíchat se strouhanou okurkou, to mají rádi :) Tyhle "vápenné kašičky" je dobré šnekům dávat cca jednou týdně, v případě, že mají stále k dispozici sépiovku.