Chov achatin u Tadeáše

Článek: 

Moje první achatiny byly Achatina reticulata dostal sem je k narozeninám od kamaráda. Měřily cca 5 a 6cm v ulitě a choval sem je v pětilitrové láhvi od okurek. Neměli tam nic jiného nežli lignocel, sépiovku a salát, ale teď je mám ve starém akváriu. Já ho používám jako terárium, mají tam topný kabel, bromélii (chystám se koupit lopatkovec), vodopádek a mističku. Tak jsem začal se svým chovem. Dnes už mám doma šneky Achatina reticulata, Achatina achatina a chystám se koupit i Achatinu immaculatu. Achatinu reticulatu mám s Achatinou achatinou. Nyní chovám Achatiny reticulaty s Achatinou achatinou v terárku, kde mám teplotu kolem 27,5 - 31stupnů v teplé části a ve studené je kolem 27 stupňů a vlhkost je kolem 94-98%. Své achatiny krmím hlavně ovocem a zeleninou z ovoce mají rády: vodní meloun, hrušku, jablko, mango, banán a zkusím i fík. Ze zeleniny: okurku, salát, ledový salát, mrkev, kedlubnu a jiné. Svým achatinám dávám i suché krmivo pro suchozemské želvy a leguány do kterého přidávám mouku a ovesné vločky, jinak dělám achatinám kašičky a někdy jim dám i piškot. Vytápění terária jsem zařídil topným kabelem, který je na dně terária, takto vytápím v noci a přes den vytápím zářivkou, která má v sobě i UV-B. Achatiny rosím 4x denně. Jako zdroj vápníku používám sépiovou kost, kterou seženete v obchodě pro zvířata. Jako podestýlku doporučuji lignocel (lisované kokosové skořápky), který dobře drží vlhkost, kterou šneka potřebuje. Já jsem zkoušel i terarijní substrát ale je vněm písek a achatinám se poškrábaly ulity, ale dá se použít i terarijní rašelina. Kdyby mi kamarád nedal Achatiny tak bych se asi nikdy nezačal zajímat o zvířata a jejich chov dnes chovám Chameleony jemenské, Gekončíky noční a již zmíněné achatiny. Kdo ví, kdybych nedostal achatiny tak bych asi neměl tento koníček a třeba bych se zajímal hlavně o sport.

 

 

 

Komentáře

hezký článek, moc se ti povedl, celý achatinaweb ti přeje hodně úspěchů v chovu a co nejdříve potomky :o)

Cau maš to pěkný, jen jedna připomínka nebo spíš poznatek, psal jsi že jim daváš i vločky. Ty vynechej a vbubec jim je nedavej pokud neceš o šnečky přijít.

máš zkušenost? zatím nevím o tom že by byl problém.

zkušenost nemam,ale kde sem četl tam sem se dočet, že to neni dobrý, oni prý jim mužou ty vločky v těle nabobtnat amuze je to nejak zacpat a pak muzou umřít.

možná to je, ale moc se mi to nezdá

Ráda sem chodím, je tu spousta zajímavých informací a možná se někdy rozhoupu taky svojí troškou přispět. Držím palce při chovu a ať rostou šnekouni.

Pěkný článek, ať šnekouši rostou !!!!

Díky ale kvalita fotek je hrozná nato že to je z Iphone

Pěkné, měl bys prosím i fotky druhého tera?

Ahoj feris až teď sem si tohoto všiml vtom druhém byli 2 gekončíci a mláďe chameleona jemenského ale teď je samička dospělá a jednoho gekončíka nám rozpáral samec chamíka a druhý je v petcenter v tescu králově poli

fotky jsou fajn.

Pěkný článek na 12letého kluka, ale bylo by fajn před uveřejněním udělat nějakou jazykovou korekturu ;-)

fajn by to bylo, ale článek není náš :-)