Achatina Achatina

Článek: 

Výskyt
Achatinu Achatinu najdeme v západní Africe, Siera Leone, Pobřeží slonoviny, Toga, Libérie, Ghany, Nigérie, Guiney.
 
Vzhled
Achatina Achatina patří k největším šnekům z rodu Achatina,ulita dorůstá kolem 30 cm, ale v zajetí je to jen 15-20 cm. Některé druhy Achatin, můžou být i menší. Barva ulity je žlutá, oranžová nebo hnědá a má na ní tmavé pruhy, proto se často používá výraz Tiger snail.  Poddruh Achatina monochromatica má ulitu žlutooranžovou a chybí jí pruhy. Dospělý šnek má obvykle 7-8 závitů. Noha je černá nebo černomodrá, béžová. Mezi vzácnost patří Achatina albín ( albinotické). Mezi jedem poznávací znak, podle kterého se určuje druh je to, že Achatina Achatina má vystouplé „V“
 
Rozmnožování
Rozmnožování A.A. se v zajetí složité, ve volné přírodě se páření řídí střídáním období sucha a deště.  Pokud je budeme chtít v zajetí rozmnožit, musíme udržovat vysokou vlhkost a teplotu kolem 28°C, také je nutné šnekům svítit a používat UV zářivky.
Vajíčka bývají 1 cm velká a jsou obvykle nakladena pod povrh. Počet vajíček se pohybuje od 30-300. Doporučuji vajíčka vyndat a přendat do jiné nádoby nebo terária, protože dospělá Achatina by mohla vajíčka poškodit. Mláďata je třeba opatrovat, protože je velké riziko úhynu.

Chov
Ideální teplota je 28°C , vlhkost by měla být 80-90 %. Důležité je UVA, UVB světlo. Více se dozvíte v častých otázkách - FAQ
 

Komentáře

tohle je článek o achatina achatina ne o reticulatě!! retka nepotřebuje svítit, a klade vajíčka jak na páse, to ví všichni. Prosím komenty jen k danému tématu, toto není o reticulatě, ta není tak náročná na podmínky.